Czujniki zalania i temperatury.

kontakt@itpol.pl


Czujnik zalania oraz czujnik temperatury głównie przeznaczony do wykrywania przekroczenia poziomu zamarzania. Czujnik wysyła alarm do kontrolera po wykryciu przecieku lub kiedy temperatura spadnie poniżej 0 stopni (próg ten można konfigurować).


Czujniki zalania to urządzenia mające wyprowadzenia na dwie elektrody-sondy. Kiedy dostanie się do nich woda i je zewrze, to dochodzi do uruchomienia alarmu.


Czujnik zalania może być wykorzystywany w łazienkach, piwnicach, itp., gdzie wymagane jest zabezpieczenie przed zalaniem. Para oraz niewielkie wycieki wody nie spowodują uruchomienia czujnika.


Wskaźnik zalania jest tak skonstruowany, że nadajnik jest montowany na ścianie, a czujnik powodzi znajduje się w miejscu, gdzie obecność wody, na przykład w wyniku nieszczelności lub powodzi, jest prawdopodobna. Transmiter umieszcza się wyżej, aby chronić go przed uszkodzeniem przez wodę, a także by sygnał był lepszy. Po wykryciu wody, czujnik wyda dźwięk i zgłosi stan zagrożenia systemowi. Poinformuje także gdy woda opadnie.
telefon (+48) 535 581 930

do góry