Kamery cyfrowe HD.

kontakt@itpol.pl

kamery przemysłowe ip

Kamery full HD

Technologia HD oraz megapikselowa oferują wyższe rozdzielczości obrazów niż analogowe rozwiązania CCTV a więc umożliwiają dostrzeżenie szczegółów oraz identyfikację osób i przedmiotów co z kolei stanowi kluczowy element nadzoru wizyjnego. Rozdzielczość kamer megapikselowych jest co najmniej trzy razy wyższa niż rozdzielczość analogowych kamer CCTV.
Sieciowe kamery HD, megapikselowe odgrywają ważną role w zastosowaniach nadzoru wizyjnego. Umożliwiają uzyskanie bardziej przydatnego obrazu z większą szczegółowością oraz nadzorowanie szerszego obszaru niż kamery o standardowych rozdzielczościach.
Powszechnie wiadomo że jest duże zróżnicowanie wymogów dotyczących systemu nadzoru wizyjnego. Jednak podstawową kwestią jest dokonanie wyboru między dwoma priorytetami:

• Widok – w tym przypadku celem jest uzyskanie ogólnego przeglądu monitorowanego obszaru. W dużych punktach handlowych celem instalacji kamer jest nadzorowanie osób oraz ich przemieszczania się nie zaś ich identyfikacja. Można również prowadzić nadzór nad parkingiem, które ma na celu śledzenie ilość wolnych miejsc bez identyfikacji numerów rejestracyjnych samochodów. W zastosowanych ogólnych wystarczającą rozdzielczość i pokrycie terenu można osiągnąć za pomocą pojedynczej sieciowej kamery HD czy megapikselowej lub kilku zwykłych kamer sieciowych.

• Szczegółowość- są sytuacje w których konieczna jest identyfikacja osób lub przedmiotów na danym obszarze. Może to być sytuacja w której zaistniała konieczność identyfikacji twarzy. Otrzymanie szczegółowości obrazów jest możliwe dzięki zastosowaniu kamery sieciowej z soczewką teleskopową lub możliwością powiększenia co umożliwia obejrzenie danego obrazu z bliska. Wykorzystanie kamery HD/megapikselowej zapewnia wyższe rozdzielczości obrazów i większą liczbę szczegółów niż użycie kamer sieciowych nie korzystających z technologii megapikselowej.

telefon (+48) 536 868 601

do góry