Systemy bezprzewodowe.

kontakt@itpol.pl


Coraz więcej inwestorów decyduje się na alarm bezprzewodowy. Wynika to przede wszystkim z jego bezinwazyjnego montażu. Instalacja tradycyjnego, alarmu w domu jest prosta tylko w przypadku nowo powstałych, niewykończonych jeszcze domów. Montaż takiego alarmu w budynku już zamieszkałym i kompletnie wyposażonym jest uciążliwy i pracochłonny.


Perspektywa kucia ścian w celu poprowadzenia przewodów, a następnie łatania i szpachlowania powstałych bruzd niejednokrotnie zniechęca inwestora. W takim przypadku właściwym rozwiązaniem jest montaż bezprzewodowego systemu alarmowego. Dzięki niemu nie ponosi się żadnych strat związanych z koniecznością remontu, a czas montażu zostaje ograniczony do minimum. Bezprzewodowy system alarmowy można zaprojektować i wykonać dla każdego domu, niezależnie od sposobu jego wykończenia.


Nowoczesne systemy bezprzewodowe mogą służyć także do rozbudowy dowolnych przewodowych systemów alarmowych. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza gdy po jakimś czasie podejmiemy decyzję o rozbudowie istniejącego systemu lub założeniu go w pomieszczeniach do tej pory nienadzorowanych.


Czasami słyszy się, że bezprzewodowy system alarmowy nie jest tak skuteczny jak przewodowy. Tak jak w przypadku wszystkich urządzeń wiele zależy od producenta. Niestety nie wszystkie dostępne na rynku urządzenia są w stanie spełniać swoją funkcję. Urządzenia tanie mogą aktywować sygnalizację samoczynnie w sytuacjach nieuzasadnionych, a ich baterie muszą być często wymieniane. Dlatego zanim postanowimy zaoszczędzić na systemie alarmowym, lepiej się dobrze zastanowić. Gwarancję skuteczności będziemy mieli tylko wtedy, gdy kupimy system alarmowy sprawdzonego producenta, specjalizującego się w tego typu systemach.
telefon (+48) 535 581 930

do góry